Anasayfa / Diyet / İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürü

İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürü

Fazla kilo tüm dünyada artık hayati organları tehdit eden bir hastalık olarak kabul edilmeye başlanmıştır. Sağlık sorunu haline gelen fazla kilo şekil bozukluğuna da sebep olduğundan dolayı fit görünmek isteyen herkes fazla kilolarından kurtulmak istemektedir. Fazla kilolardan kurtulmak isteyen kişiler için belirli bir kural çerçevesi vardır. Bu kurallar; yeme içme düzenine dikkat etmek, spor yapmak ve bol su tüketmek olarak sayılabilir. Bitki çayları, yeşil çay tüketimi ve bir çok zayıflama kürü de kişinin kilo vermesini kolaylaştırır ve hızlandırır. Fakat bu kürler mutlaka bilinçli kişiler tarafından hazırlanmış olmalıdır. Zira bilinçsiz kişiler tarafından tavsiye edilen zayıflama çayları veya zayıflama kürleri kişinin sağlığını tehlikeye atabilir. Ekranlardan tanıdığımız bitki doktoru olarak da anılan İbrahim Saraçoğlu verdiği kürler ile zayıflamayı hızlandırıcı etkileri halka sunmaktadır.

Tilya Kürü

  • 10 gram ıhlamur (ortalama iki tutam)
  • 10 gram kuşburnu (10 adet)
  • 5 gram altın otu (1 tutam kadar)

Tilya Kürü Hazırlanışı: 3 bardak içme suyu kaynadıktan sonra içerisine yukarıda ölçülerini vermiş olduğumuz ıhlamur, kuşburnu ve altın otu atılarak 8 dakika kadar kaynatılmalıdır. Daha sonra ılımaya bırakılan bitki çayı ılık bir şekilde tüketilmelidir. Bu bitki çayı gün içinde 6 saat dahilinde aralıklı olarak tüketilebilir.  Aç karnına tüketilmesi gereken tilya çayını yaparken çay içerisine konulan kuşburnu bir miktar ezilerek konulmalıdır. Ezilen kuşburnu aromasını daha iyi verir.

 

Hakkında Burcu Çökmez

Başkent Üniversitesi mezunudur ve klinik diyetisyen olarak çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Dukan Diyeti

Lavkarbodiett a twist”Fransız”. Kate Middleton bildirildi (annesi tarafından Carole, diyet büyük bir hayranı olan ilham) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir