Anasayfa / Kilo Vermek / Kaç Kalori Yaktım

Kaç Kalori Yaktım

Kaç Kalori Yaktım

Kalori insanların kafasına çok taktığı bir konudur.  Özellikle kilolu insanların büyük sorunudur. İnsanların kilo vermesi kolay gibi görünse de aslında hiç de öyle değildir. Özellikle bayanlarda büyük bir takıntı halindedir.  Aslında yediklerimize dikkat edip spor da yaptığımız sürece kalori yakabiliriz.

Ama başta da dediğimiz gibi kalori yakmak sanıldığı kadar kolay değildir. Yaklaşık 6000 adım attığımızda ortalama 70 kalori yakmış oluruz. Aslında yağlı besinlerin, kızartmaların kalorisi çok yüksek bunun için mesela patatesi kızartmak yerine fırında ya da haşlama şeklinde yapmak bizim daha az kalori almamıza neden olmaktadır. Kalori yakmak için en etkili yöntem spor olacaktır.

Ama spor yanında bazı küçük detokslarda yapmakta fayda var sabahları, akşamları ve öğlenleri yemekten önce 1 bardak soğuk su içmek ya da limonlu ılık veya soğuk su içmek güzel bir detoks yöntemi herkesin sevebileceği şekilde. İradeniz geçici olmadıktan sonra diyet de yaparsınız spor da ama önemli olan geçici olmaması.

Hakkında Burcu Çökmez

Başkent Üniversitesi mezunudur ve klinik diyetisyen olarak çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Günde Kaç Kalori Yakmalıyız?

Günde Kaç Kalori Yakmalıyız? Kilo verme diyeti uygulayan kişilerin mutlaka aldıkları kalori ile harcadıkları kalori …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir