Anasayfa / Bitkisel Ürünler / Kantaron Yağının Faydaları

Kantaron Yağının Faydaları

Antiseptik, antihemorrajik, skar ve yanık çare, bu mucizevi yağı önleyici iltihaplanma, aynı zamanda çok daha iyileştirici özelliklere sahiptir. Hem dışsal olarak hem de şifa hastalıkları için içilerek kullanılır. Hücre yenilenme fonksiyonu nedeniyle, özellikle yanıklar ve yaralarda etkilidir.

Kantaron yağı, hem kantaron bitkisi hem de zeytinyağı için bir çare içerir. Antik çağlardan beri kullanılan keten yağı, modern araştırmalarda dezenfektan ve vazokonstriktif olduğu kanıtlanmıştır. Evde bir tane almanı öneririm. En azından beklenen zamana ihtiyacın olabilir. Kullandıktan sonra etkilerini gördüğünüzde, onu pes etmeyeceksiniz ve etrafınızdaki insanlara önereceksiniz.

KANTARON YAĞLARIN SAĞLIK ÖZELLİKLERİ
Her türlü yaralarda, kantaron yağı başarıyla kullanılmaktadır. Açık yaralar, yeni yaralar, kesikler, çürükler, vurmalara bağlı çürükler vb. Tarafından iyileştirilebilir.Ayrıca kantaron yağı kireçlenme,kemik hastalıklarında faydalıdır.

Kantaron yağı;

* Antiseptik özelliği ile mikrop aktivitesini önler.

* Anti-enflamasyon özelliği ile skar üzerinde iltihabı önler.

* Vasoconstrictive özelliği ile kanamayı durdurur.

Hücre üretimi özelliği ile yarayı hızlı bir şekilde kapatır.

* Aynı zamanda, yara nedeniyle ağrıyı durdurur ve dışarıdan kullanıldığında rahatlama sağlar.

Yanıklar ve ağdalarda, kantaron yağı bir numaralı yardımcı olmalıdır. Her zaman yanmayı iyileştirir ve acıyı ortadan kaldırır. Enflamasyonu ve yaranın enfeksiyonunu önler. Sunburen de kantaron yağı kullanabilirsiniz. Yanmış alanda kullandıktan sonra rahatlamış hissedeceksiniz. Yanıkların kısa sürede iyileşir.

Kaza nedeniyle iç yaralar ve kanama için, içme tarafından kullanılır.

Vazokonstrüktif fonksiyonu nedeniyle iç kanamanın durmasına yardımcı olur.

Hematomlarda ve bezlerde ilgili alana yayılarak kullanılır ve daha sonra masaj yapılır.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için, cilt bakımı için kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Tavsiyesi: Bebeklerde ısı döküntülerinde kantaron yağının çok etkili olduğunu söylemek isterim. Döküntüler için krem ​​yerine kantaron yağı kullanıyorum ve sonuç harika.

Bebeklerde mide ağrısında, kantaron yağı bebeğin ağrısını ve ağrısını durdurur.

Kullanım: Ağlayan bebeğinizin midesini sağ avucunuzla yavaş hareketlerle masaj yapın. Masaj yaparken onları sevdiğini bilmelerini lütfen unutmayın.

Sırt ağrısı, lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılır. Ancak, bu problemlerde 1/10 ardıç veya kekik yağı (veya her ikisi) ile kullanılır. Bu yağ ile ağrı bölgeye masaj yapılır. Hemen bir rahatlama hissedeceksiniz. Farklı bitkisel tedavilere ek olarak, bu mesaj sizi tamamen iyileştirecektir.

Dahili olarak kullanıldığında kan şekerinin azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda vazokonstriktif fonksiyonu ile etkili varisleri tedavi eder.

Mide ağrısı ve ülserde dahili olarak kullanılır.

Ayaklarda soğuk hissedenler kantaron yağı kullanmalıdır. Bu problemi yaşadım ve yaşlılarımdan biri, topuklu topuklu kantaron yağı kekik yağını kullanmamı önerdi. Geçen kış ayaklarımda soğuk hissetmedim. Ayrıca bacaklarınızı da geçmemelisiniz. Bu enerji sirkülasyonunu kilitler ve ayakları soğuyor.

Uyarı: birden fazla kahve kaşığı içmek için uygun değildir.

Ne diyorsunuz, her zaman evde kantaron yağı bulundurmaya hakkımız var, değil mi?Kullandıktan sonra etkilerini gördüğünüzde, onu pes etmeyeceksiniz ve etrafınızdaki insanlara önereceksiniz.

Kantaron yağı, 2-3 yıl tazeliğini ve etkinliğini korur. Bitkisel tedavilerin gittikçe daha fazla ilgi gösterdiği dünyada, kantaron petrolün modern tıbbında ve hatta acil servislerde bile yer alacağına inanıyorum. Umarım şifalı otlar ile arkadaş kalırsın!

Hakkında Burcu Çökmez

Başkent Üniversitesi mezunudur ve klinik diyetisyen olarak çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

nero balls zeka geliştirici

Nero Balls Zeka Gelişimi

Zihin gelişimi çocuklar için oldukça önemli özellikle aileler bu konuda oldukça dikkat etmeli. Çocuklar hepimizin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir