Anasayfa / Bölgesel Zayıflama / Kilo vermek pratik için taktikler

Kilo vermek pratik için taktikler

Değerli okur, günümüzde en yaygın olarak bilinen rahatsızlıklardan birtanesi “obezite”dir. Obezite temelinde düzensiz besin tüketimi, hazır yiyecekler, fastfood, şekerli gıdalar gibi olumsuz etkenlerin süreklilik kazanması ile oluşan rahatsızlıktır.

Obezite = Zayıflama
Obezite hastalığı ile mücadele eden bir bireyin en büyük korkusu “Zayıflayamama”dır. Yüksek kiloları vücuttan ayıp zayıflamak çok istikrar ve sabır gerektiren bir hususdur.

Yaptığımız araştırmada zayıflamak ve kilo vermek adına bazı taktiklerden bahsedeceğiz;

Uzun süre aç kalmamalısınız. Tüketimi sağlanacak olan besin değerlerini programlamalısınız. Ana ve ara öğün olarak besin tüketimi veya diyet programı uygulaması kilo vermenizi daha da kolaylaştıracaktır. Uzun süre besin tüketimi sağlanmadığı taktirde vücut halsiz düşebilir, açlık tetikleyici olabilir. Ancak ana ve ara öğünler şeklinde diyet programınızı veya besin programınızı uygularsanız başarıya ulaşabilirsiniz.

Şeker, tuz ve nişastayı hayatınızdan çıkarmalısınız. Belirtilen beyaz gıdaların tüketimi sağlandığı taktirde vücutta kan şekeri yükselir ve vücut tatlı yeme isteğinde bulunur. Bu nedenle belirttiğimiz beyaz gıdaları tüketmeyiniz.

Spor yapmalı ve bol su tüketmelisiniz. Zayıflamak ve kilo vermek adına en etkili yöntemlerden birtanesi spordur. Spor yapmak ve günde 1.5 – 2 litre su tüketmek hızlı kilo vermenizde destekçidir.

 

Sağlıklı günler dileriz.

Hakkında Burcu Çökmez

Başkent Üniversitesi mezunudur ve klinik diyetisyen olarak çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Nasıl Hızlı Kilo Verilir Bilime Dayalı 3 Basit Adımda

Çok hızlı kilo kaybetmek için birçok yol vardır. Ancak, bunların çoğu aç ve tatminsiz yapar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir