Anasayfa / Diyet / Patates kilo aldırır mı? Patates zayıflatır mı?

Patates kilo aldırır mı? Patates zayıflatır mı?

Değerli okur, sağlıklı beslenme, bölgesel zayıflama ve kilo verme konu edinildiğinde koca bir “of” çekiliyor. Özellikle kilo problemi yaşayan ve obezite rahatsızlığı yaşan insanlar hayat ayrı bir çekinilmez hal alıyor. Bu nedenle bu probleme çözüm olarak çeşitli öneriler ve uygulamalar paylaşıyoruz sizlerle… Bugün kullanıcılarımızın merak ettiği ve net bir cevap istediği bir besin hakkında sorulan soruyu cevaplayacağız. Patates kilo aldırır mı? Patates zayıflatır mı?

Patates düşük kalorili, kolesterol ve yağ içermeyen bir besindir. İçerisinde c vitamini, potasyum, demir içeren değerli bir besin kaynağıdır.

Patates kilo aldırır mı?
Patates herkesin sevdiği, doya yediği, bir çok çeşit ile yemeklerde tüketildiğini biliyoruz. Patates kızartması, patates haşlaması, fırında patates, patates yemeği gibi bir çok şekilde şekillendirilebiliyor. Ancak haşlanmış patates ile uygulanan 12 haftalık bir diyet sonucunda kilo verildiği 2014 yılında Journal of the American Collage of Nutrition tıp dergisinde yayınlanmıştı. Sizlerde kilo vermek istiyorsanız haşlanmış patatesi kullanıma bağlı olarak diyet programınıza dahil edebilirsiniz.

 

Sağlıklı günler dileriz.

Hakkında Burcu Çökmez

Başkent Üniversitesi mezunudur ve klinik diyetisyen olarak çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Nasıl Hızlı Kilo Verilir Bilime Dayalı 3 Basit Adımda

Çok hızlı kilo kaybetmek için birçok yol vardır. Ancak, bunların çoğu aç ve tatminsiz yapar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir