Anasayfa / Genel / Son bahar diyeti, son baharda forma girin

Son bahar diyeti, son baharda forma girin

Değerli okur, diyet ve kilo verme konularında birçok öneride bulunduk. Bunlardan bir diğeri de uzman diyetisyenler tarafından önerileri sizler için hazırladık.

Kilo verme ve bölgesel zayıflama diyet, spor, sağlıklı yaşam, düzenli beslenme gibi etmenlerden geçiyor. Biz bu etmenlere uyuyoruz ya peki diğerleri? İşte devamı…

 

Öncelikle akşam yemeklerinizi en geç 19:00’a kadar yemelisiniz. Yemek saatlerinizi düzene sokmanız sindirim güçlüğünü engeller, bağışıklık sistemine yardımcı olan bir etkendir.

Kış sebzelerini tüketmeyi tercih edin. Kış sebzelerinden bazıları: Pırasa, karnıbahar, brokoli, kabak, pazı, mantar. Bu sebzelerin tüketimi bağışıklık ve sindirim sisteminize güç vereceğinden kolaylıkla faydasını görebilirsiniz.

Bitki çayları tüketmelisiniz. Bitki çayları sindirim sistemlerini hızlandıran çaylardır. Bitki çaylarının kullanımı sayesinde forma kolaylıkla girebilirsiniz.

Bol sıvı tüketimi sağlayın. Sıvı tüketimi sağladığınız taktirde vücut metabolizması hızlanır ve sindirim daha hızlı gerçekleştirilir.

Sıcak su ve limon ile güne başlayın. Her sabah sıcak suyun içerisinde limon damlatırsanız metabolizma canlanır ve vücut direnci artar.

 

Sağlıklı günler dileriz.

 

Hakkında Burcu Çökmez

Başkent Üniversitesi mezunudur ve klinik diyetisyen olarak çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Nasıl Hızlı Kilo Verilir Bilime Dayalı 3 Basit Adımda

Çok hızlı kilo kaybetmek için birçok yol vardır. Ancak, bunların çoğu aç ve tatminsiz yapar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir