Anasayfa / Cilt Bakımı / Varis Hastalığına Varisilin Tedavisi

Varis Hastalığına Varisilin Tedavisi

Dünyada en çok görülen hastalıklar arasında olan varis, yaşam kalitesini düşürmeye yönelik etkileri bulunan bir hastalıktır. Bacaklarda ödem, bacaklarda ağrı, bacaklarda şişlik ve bacaklarda şekil bozukluğu yapan bu hastalık hem kişinin estetik açısından rahatsız olmasını hem de ağrılı bir hastalık olma nedeni ile varis olan kişilerin tıbbi arayışlar içine girmesine sebep olmaktadır. Varisin belirtileri genellikle bacaklarda şişme, toplar damarların kalınlaşması ve cilt üzerinden görünmesi ve bacaklarda ağrı olarak görülmektedir.

Varis Hastalığı Kimlerde Olur?

Varis hastalığı dünyada ve ülkemizde sıklıkla görülen hastalıklardan birisidir. Tıbbi olarak bir çok çözüm gösterilse de aslında tam olarak tedavisi yapılabilen hastalıklardan değildir. Cerrahi müdahale çok ilerlemiş olan varis tedavilerinde yapılmaktadır. Ve çoğu kişi cerrahi müdahaleye gerek görmediğinden dolayı bu hastalığı ömür boyu çekmek zorunda olduğuna inanır. Fakat son zamanlarda geliştirilmiş bir sprey olan varisilin varis spreyi varis hastalığını tedavi edici özelliklere sahiptir. Uzun süre varisilin kullananlar eğer varisleri ileri boyutlara ulaştı ise bile varislerinin tedavi olabildiğini görmektedir.

Varis hastalığın tehdidi altında kimler bulunur?

En fazla varis hastalığı kimlerde görülmektedir?

• Genetik yatkınlık (anne, baba, hala, dayı, amca, babaanne, anneanne) gibi yakınlarda varis hastalığının olması
• Gebelik dönemlerinde vücut ağırlığı arttığından dolayı bacaklarda oluşan baskı yüzünden toplar damarların ortaya çıkması ile
• Uzun süre ayakta kalmak veya çok uzun süre hareketsiz kalmaktan

Hızlı Sipariş Formu


Hakkında Burcu Çökmez

Başkent Üniversitesi mezunudur ve klinik diyetisyen olarak çalışmalar yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir